+48 61 666 37 60 kancelaria@turcza.com.pl

Nieortodoksyjne pomysły na karanie pijanych kierowców

17/04/2016 | 0 komentarzy

Ciekawy news przyniosły jaskółki z Tajlandii. Otóż Tajlandia jest jednym z najniebezpieczniejszych państw pod kątem ryzyka związanego ze śmiercią, czy utratą zdrowia w wyniku wypadku drogowego. Nie wiem na ile te statystyki są prawdziwe, ale wskazuje się, iż statystycznie Tajlandia zajmuje drugie miejsce na świecie w niechlubnej statystyce ofiar wypadków drogowych przypadających na każdy tysiąc mieszkańców.

Chcąc zaradzić temu problemowi, parlament Królestwa Tajlandii przyjął zmiany w Kodeksie karnym, które pijanych kierowców poza dotychczas stosowana kara będzie się także skazywać na pracę w kostnicach.

Sprawcy naruszeń przepisów zakazujących prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu będą wysyłani do publicznej służby w kostnicach szpitalnych. W kostnicach mają zapoznawać się z skutkami wypadków, pomagając przy pielęgnacji i myciu zwłok.

W zamierzeniu przepis ten ma odstraszyć pijanych kierowców od lekkomyślnej jazdy, uświadomić im, że mogą znaleźć się w takiej samej sytuacji.

Niewątpliwie ciekawy pomysł, na pewno z zainteresowaniem trzeba będzie obserwować skutki takich działań. Może gdyby okazał się przełomowy warto by go wprowadzić również do polskiego kodeksu karnego.

Co Państwo sądzicie o takim pomyśle, aby kierowca skazany za jazdę po pijaku odpracowywał karę w prosektoriach?

mec. Damian Nowicki
mec. Damian Nowicki

ADWOKAT

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM. Autor artykułów fachowych w prasie prawniczej. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się przede wszystkim na prawie karnym i procedurze karnej, ale także na prawie cywilnym oraz bankowym.

E-MAIL: d.nowicki@turcza.com.pl
TEL: +48 607 990 017

O Kancelarii

TURCZA Kancelaria Radców Prawnych świadczy na rzecz przedsiębiorców kompleksową, stałą i profesjonalną obsługę prawną we wszystkich aspektach prowadzonego biznesu. Wieloletnie doświadczenie naszego Zespołu związane z obsługą wymagających klientów biznesowych, daje gwarancję wyboru najlepszych rozwiązań i rzetelnej pomocy.

adw. Damian Nowicki

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM. Autor artykułów fachowych w prasie prawniczej. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się przede wszystkim na prawie karnym i procedurze karnej, ale także na prawie cywilnym oraz bankowym.

KANCELARIA TURCZA

Kalendarz wpisów

kwiecień 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Newsletter

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KONTAKT

TURCZA Kancelaria Radców Prawnych
ul. Palacza 144
60-278 Poznań
Telefon: +48 61 666 37 60
E-mail: kancelaria@turcza.com.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY

4 + 7 =

Copyright © 2021 TURCZA Kancelaria Radców Prawnych. All rights reserved.

Share This