Pół wieku jazdy bez prawa jazdy

File:Førerkort bakside.jpg

Photo: Hans-Petter Fjeld (CC-BY-SA)

Jak podaje onet, austriacka policja zatrzymała 73-latka za przekroczenie prędkości. Okazało się, że krewki staruszek nie posiadał prawa jazdy. Nie byłoby w tej historii niczego niespodziewanego, gdyby nie fakt, że mężczyzna przyznał się, że nigdy nie miał wymaganego dokumentu. Bez uprawnień, jak stwierdził jeździł od 54 lat.

Media nie informują o losie kierowcy, który swoją drogą musi być wielkim szczęściarzem, jeśli faktycznie przez pół wieku płazem uchodziło mu łamanie prawa. Jestem ciekaw jak skończyłaby się podobna historia w Polsce. Na pewno, mógłby dostać mandat za jazdę bez uprawnień i za przekroczenie prędkości. Łącznie do 1.000 zł. Być może policjant zamiast nałożenia mandatu, skierowałby wniosek o ukaranie do sądu. W takim wypadku kierowca ryzykowałby nawet orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdu do lat trzech. A to by oznaczało, że kolejne złapanie na gorącym uczynku byłoby już traktowane jako przestępstwo.

3 uwagi do wpisu “Pół wieku jazdy bez prawa jazdy

  1. Tak myślę, że to problem w wielu krajach. Na przykład, na Ukrainie stosunkowo niedawno mamy ograniczony kategorii uprawnień do kierowania pojazdem i są ludzie, którzy do tej pory jeżdżą na motocyklach nie mając prawa jazdy.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s