Kukiz chce nagradzać kierowców

File:02016 095 Pawel Kukiz während der Debatte in Bielsko-Biala.JPG

Aut: Silar

Nieoczekiwany głos poparcia dla kierowców popłynął z Wiejskiej. „Partia” Pawła Kukiza złożyła w sejmie obywatelski projekt zmian w prawie drogowym. Projekt przewiduje między innymi nagradzanie kierowców za bezpieczną jazdę bez mandatów.

W ostatnim czasie z parlamentarnych korytarzy dochodziły jedynie wieści o planach  surowszego traktowania wsiadających za kółko.

Ugrupowanie Pawła Kukiza proponuje, aby kierowcy, którzy w danym roku kalendarzowym nie otrzymają żadnych punktów karnych, uzyskają 5 punktów bonifikaty na rok następny. Kolejna propozycja dotyczy uchylenia karalności za nieposiadanie w czasie kontroli prawa jazdy, którego fakt posiadania policjanci mogą ustalić w inny sposób niż tylko przez okazanie.

Ponadto Kukiz’15 chciałby zmienić zasady działania samych policjantów. Aby uniemożliwić nadużywania przezeń uprawnień, w projekcie znalazł się zapis o obowiązkowym rejestrowaniu kamerą interwencji funkcjonariuszy. Posłowie chcieliby także wprowadzić prawo do czasowego wyrejestrowania pojazdu z ruchu.

Pomysły są bardzo ciekawe. Oczywiście droga do uchwalenia takiego prawa daleka. Znając represyjne podejście ministra Ziobry w sprawach karnych, projekt ten może nie znaleźć posłuchu. Być może jednak koncepcja zachęcania marchewką nie kijem do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu się w jakimś zakresie ostanie i rząd zaproponuje swoje pomysły na premiowanie wzorowych kierowców.

2 uwagi do wpisu “Kukiz chce nagradzać kierowców

  1. DZien dobry

    Wyjątkowo nietrafny pomysł. Nie mam nic przeciwko premiowaniu kierowców jeżdżących prawidłowo ale zachęcanie takich kierowców do niebezpiecznej jazdy to absurd. Czym innym bowiem jest zwiększanie limitu punktów jak zacheceniem do ich zdobywania. Moze osobom, którzy w danym roku nic nie ukradły także damy bonus na kradziez do 500 zł bez kary?

    Juz lepiej dac wgląd do bazy pkt ubezpueczycielom ci juz odpowiednio by wynagrodzili mało ryzykanckich kierowców

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s