15 LAT więzienia dla sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim

Parę dni temu swój finał sądowy zobaczyła głośna sprawa sprawcy makabrycznego wypadku w Kamieniu Pomorskim. Mateusza S. w dniu 1 stycznia 2014 staranował prowadzonym przez siebie autem grupę osób, zabijając sześć z nich. Prowadził zarówno pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Jego samochód  wypadł z drogi i wjechał w grupę spacerujących w Nowy Rok ludzi. Zginęło pięć dorosłych osób i jedno małe dziecko. Kolejne dzieci musiały trafić na leczenie szpitalne. Na 15 lat więzienia skazał w czwartek Sąd Apelacyjny w Szczecinie sprawcę tragicznego wypadku drogowego w Kamieniu Pomorskim

Jak pisze Gazeta prawna, sprawa Mateusza S. ponownie wróciła pod rozstrzygnięcie sądu II instancji. W październiku 2014 r. Sąd Okręgowy w Szczecinie po raz pierwszy wydał wyrok, w którym skazał kierowcę na karę 12,5 roku pozbawienia wolności – tj. na karę więzienia.

Pierwotnie sąd apelacyjny uchylił to orzeczenie wskazując, że dokonano niepełnej oceny materiału dowodowego.

W lutym 2016 r. szczeciński Sąd Okręgowy ponownie skazał Matusza S. tym razem na karę  15 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Sąd apelacyjny w Szczecinie, do którego po apelacji trafiła sprawa w czwartek wyrok sądu niższej instancji karę utrzymał.

 

Warto przypomnieć, iż między innymi ta bulwersująca opinię publiczną sprawa dała przyczynek  do zaostrzenia kar za jazdę po pijanemu.

A co Państwo sądzicie o tym wyroku?

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s